Urządzenie medyczne Schumann 3D platte medical przeznaczone jest do wykonywania zabiegów wibroterapii kończyn dolnych, górnych oraz tułowia.

Wytwarzane przez platformę wibracje regulują układ krążenia, stymulują układ nerwowy, wzmacniają mięśnie i kości. Likwidują blokady i stany napięć mięśniowych oraz powięzi. Regulują metabolizm, poprawiają kondycję psychiczną i fizyczną.

Na platformie Schumann 3D całe ciało poddawane jest terapii i wprawiane w ruch za pomocą prawoskrętnych pionowych drgań o częstotliwości 7,83 Hz. Dzięki temu zostaje osiągnięty efekt trójwymiarowego, dynamicznego modelingu ciała i zostaje przywrócony prawidłowy rytm organizmu. Wszechstronne i wielokierunkowe oddziaływanie platformy Schumann 3D na organizm sprawia, że jego regeneracja przebiega bardzo szybko i skutecznie.

Jedno krótkie ćwiczenie na platformie odpowiada dlugotrwałemu treningowi. Urządzenie jest proste w obsłudze i wygodne w transporcie.

 

ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ WYPOŻYCZENIA PLATFORMY DO DOMU.

ZAPYTAJ O TAKĄ MOŻLIWOŚĆ W RECEPCJI

 

Na bazie platformy Schumann 3D powstały urządzenia z serii Schumann 3D System; system terapii na siedząco - Krzesło Schumanna oraz system terapii na leżąco – Podgrzewane Łóżko Schumanna. Obydwa są dostępne w ofercie naszego centrum.

Systemy Schumann 3D mogą być stosowane w stanach wymagających wzmocnienia organizmu, poprawy motoryki a także przy masażach i relaksacji. Przeciwdziałają chorobom poprzez aktywowanie mechanizmów samoregulacji orgaizmu i pozwalają na ośiągnięcie ogólnej harmonii.

SCIO zdjecie z człowiekiem

TERAPIA SCIO (Scientic Consciousness Interface Operations System, łac. WIEM)

  • Supernowoczesne urządzenie z europejskim certyfikatem medycznym II a, zgodnym z dyrektywą WE 93/42/EWG,
  • automatyczne, sterowane przez komputer, nieinwazyjne, aktywne urządzenie terapeutyczne
  • koordynuje złożony program bioofeedbacku (elektro-modalnego z oprogramowaniem komputerowym)
  • terapia przy użyciu elektrod połączonych do głowy oraz kończyn, co daje dokładny i precyzyjny efekt
  • dzięki temu w nieinwazyjny sposób uzyskuje się dostęp do 11 000 danych sklasyfikowanych jako parametry fizjologiczne i zmiany patalogiczne
  • Urządzenie terapeutyczne zwane rezonansem życia - zakres zastosowań

 

 

TERAPIA SCIO ANTY STRES

Odzyskaj spokój i harmonię dzięki terapii antystresowej.
Chodzi nie tylko o czynniki stresogenne, czyli stres zewnętrzny, również o ten wewnątrzkomórkowy, do którego przyczyniają się długo zalegające toksyny i inne nieprawidłowości. Blokady czy niedobory – wszystko, co powoduje, że organizm nie funkcjonuje prawidłowo.
Terapia SCIO poprawia witalność komórkową poprzez poprawę zdolności organizmu do odbudowy, regeneracji, samouzdrawiania...
Efekt ;
Obniżenie poziomu stresu przyspieszającego starzenie się organizmu.
A także: poprawa równowagi hormonalnej, natlenienia organizmu, redukcja patogenów, lepsze samopoczucie , regeneracja organizu TERAPIA SCIO ANTY AGING I ODMŁADZANIE

Odzyskaj młodszy i atrakcyjny wygląd dzięki terapii ODMŁADZANIE


W tej terapii pracujemy nad procesami przeciwstarzeniowymi i profilaktyką zdrowia.


Terapia obejmuje regulację i harmonię witamin, minerałów, białek, węglowodanów i tłuszczy. Tlenu oraz hormonów.
Detoksykacja organizmu, regulacja gospodarki wodnej, regeneracja naczyń krwionośnych, uszkodzonych komórek i tkanek oraz praca serca, zaczną przebiegać harmonijnie co przełoży się na lepsze zdrowie, równowagę całego organizmu i dużą dawkę pozytywnej energii każdego dnia! Terapeuta SCIO dobierze specjalny program wspomagający, obejmujący wskazówki dietetyczne, program pracy z ciałem (sport, ćwiczenia), masaże. Terapeuta doradzi, jak na co dzień zadbać o siebie, by utrzymać dobroczynne skutki terapii.

TERAPIA SCIO PSYCHOLOGIA

Odzyskaj równowagę. Terapia SCIO pod kątem psychologicznym. Indywidualny plan dostosowany pod każdego pacjenta w oparciu o cele, nad którymi pacjent chce pracować.

Terapia obejmuje regulację i harmonię emocji i stresu. Pracę nad traumami i lękami.
Możliwość pracy nad poprawą parametrów uczenia się, błyskotliwości.
Terapia koncentracji uwagi, szybszego zapamiętywania. Przydatna podczas egzaminów. 


TERAPIA SCIO TRAUMY I LĘKI

Terapia SCIO pod kątem psychologicznym. Indywidualny plan dostosowany pod każdego pacjenta w oparciu o cele, nad którymi pacjent chce pracować.
Terapia obejmuje regulację i harmonię emocji i stresu. Pracę nad traumami i lękami.
Możliwość pracy nad poprawą parametrów uczenia się, błyskotliwości.
Terapia koncentracji uwagi, szybszego zapamiętywania.
 


TERAPIA SCIO ODCHUDZANIE

Utrata wagi, redukcja stresu, regeneracja organizmu, szybszy metabolizm, odmłodzona cera, poprawa samopoczucia. Odchudzanie to holistyczny program uwzględniający dodatkowo odpowiednią dietę i suplementację – na każdy moment Twojego życia. Program uwzględnia równiez prewencję i opóżniajacy proces starzenia. Najdokładniejsza diagnostyka pokarmowa oraz likwidacja stresu dzięki SCIO .
 

TERAPIA SCIO DETOX

Kompleksowe oczyszczanie organizmu z toksyn, grzybów, pleśni i pasożytów. Niweluje wpływ bakterii, wirusów, farmaceutyków, metali ciężkich i innych substancji chemicznych. Oczyszczając organizm z patogenów, przyśpiesza metabolizm, poprawia samopoczucie i odporność. Wspomaga układ hormonalny, dotlenianie organizmu i regulację masy ciała. Opóźnia procesy starzenia.
 

TERAPIA SCIO REGENERACJA KRWI

Regeneruje i poprawia jakość krwi. Wspomaga regulację stężenia cholesterolu i trójglicerydów we krwi. Poprawia natlenienie krwi i tkanek całego ciała. Usprawnia krążenie i reguluje ciśnienie krwi. Wspiera prawidłowe funkcjonowanie śledziony i wątroby. Wspomaga detoksykację organizmu.
 

TERAPIA SCIO WELL BEING

Terapia, która skupia się nad pozytywnym odczuwaniem, tak żebyśmy byli odprężeni i zrelaksowani. Dodatkowo pełni sił witalnych i energii do działania.
Trening dający energię, stymuluje ciało, poprawia koncentrację i bystrość umysłu.
 

TERAPIA SCIO DLA SPORTOWCÓW

Regeneruje i poprawia jakość życia sportowców. Poprawia natlenienie krwi i tkanek całego ciała. Usprawnia krążenie i reguluje ciśnienie krwi. Wspiera prawidłowe funkcjonowanie śledziony,wątroby oraz organów które są nadwyrężone przez uprawianie sportów.. Wspomaga detoksykację organizmu.
 

TERAPIA SCIO ODCHUDZANIE PRZEZ ODŻYWIANIE

Utrata wagi, redukcja stresu, regeneracja organizmu, szybszy metabolizm, odmłodzona cera, poprawa samopoczucia. „Leczenie żywieniem" to holistyczny program uwzględniający dodatkowo odpowiednią dietę i suplementację – na każdy moment Twojego życia. Program uwzględnia równiez prewencję i opóżniajacy proces starzenia. Najdokładniejsza diagnostyka pokarmowa oraz likwidacja stresu dzięki SCIO.

Stopa ludzka to zakończenie 7200 nerwów, które mają bezpośrednie połączenie z mózgiem, a równocześnie z wszystkimi częściami ciała, które jest doskonale zestrojonym cudem Boskiego dzieła.

Zdrowe ciało to fascynująca maszyna ze wszystkimi częściami pracujacymi w doskonałym porządku. Pracuje z zachowaniem należytej równowagi poprzez prawidłową pracę układów, gruczołów, narządów, i zachodzących przemian chemicznych. Pozwól tylko jednemu składnikowi wyjść spod kontroli, a skutek tego będziesz odczuwał w całym ciele. Jesteś w tym momencie już rozregulowany.

Refleksologia to nauka o refleksach które znajdują się w stopach i dłoniach i mają bezpośrednie połączenie ze wszystkimi gruczołami, organami i częściami ciała. To wyjątkowa metoda „chodzenia" kciukiem i palcami po tych refleksach. Refleksologia to nie akupresura, refleksoterapia lub masaż. To chodzenie kciukiem i palcami z jednostajną siłą ucisku zmiennym kątem działania, przechodząc w kolejności miejsca zdrowe, chore do miejsca zdrowego.

Zabieg refleksologii polega na dokładnym „przejściu" terapeutycznym całej stopy lub twarzy.

W przypadku zdrowego organizmu bez jakich kolwiek dolegliwości stopa nie daje odczuć bolesnych sensacji i na całej powierzchni jest taka sama. W przypadku natrafienia na zmiany tak wizualne (odmienny kolor naskórka, zrogowacenia) lub rejony sprawiające ból sygnalizuje nam to występowanie problemu.

Refleksolog nie jest lekarzem, nie diagnozuje, nie przepisuje leków niemniej umiejąc odczytać mowe stóp zauważa anomalie w nich występujące czasami na długo przed ich fizycznym wystąpieniem w naszym systemie. Mając takie informacje zasugeruje wizytę u lekarza w celu potwierdzenia swoich spostrzeżeń. Powtarzanie zabiegów refleksologii ma na celu doprowadzenie naszego systemu do balansu biologicznego, usprawnienie cyrkulacji krwi, wyciszenie układu nerwowego, likwidowanie bólów, odblokowanie zatorów w organizmie poprzez wykorzystanie osobistego systemu obronnego każdego z nas. Poprzez prawidłową dietę i właściwy styl naszego życia pozbędziemy się dolegliwości do których doszło. Zabiegi refleksologii są metodą bezinwazyjną i w żadnym wypadku nie mogą zaszkodzić a ze względu na swoją uniwersalność mogą być stosowane w każdych warunkach wymagających naszej interwencji.