Czy kiedykolwiek bolał Cię ząb? Czasami nie jest to łatwe do zniesienia. Szczególnie trudne jest to, gdy nie możesz od razu udać się do dentysty, aby mógł on usunąć ból zęba.

Istnieją jednak sposoby na złagodzenie bólu zęba podczas oczekiwania na wizytę u dentysty - na przykład przy użyciu ekstraktu z wanilii. Oto, jak możesz wykorzystać ekstrakt z wanilii do uśmierzenia bólu zęba.

 

Jak ekstrakt z wanilii pomaga na ból zęba? Ekstrakt z wanilii ma właściwości antyseptyczne i przeciwbólowe, dlatego tak skutecznie łagodzi ból zęba, choć tylko tymczasowo. Jedna z jego właściwości, eugenol, jest często wykorzystywana w gabinetach dentystycznych do wypełnień tymczasowych. Na szczęście dla każdego, kto cierpi z powodu bólu zęba, ekstrakt z wanilii jest powszechnym dobrem domowym, które prawdopodobnie masz w pobliżu. Używa się go głównie do gotowania i pieczenia, ale można go również stosować w celu złagodzenia bólu zęba, pod warunkiem, że jest to czysty ekstrakt z wanilii (imitacja wanilii może nie być tak skuteczna).
Jak stosować ekstrakt z wanilii w celu złagodzenia bólu zęba?
  • Krok 1 Nalej trochę czystego ekstraktu z wanilii na wacik kosmetyczny, a następnie przyłóż go do dziąseł w obszarze dotkniętym bólem. Możesz pozostawić wacik na dotkniętym obszarze przez kilka minut.
  • Krok 2 Powtarzaj aplikację ekstraktu z wanilii na dotknięte chorobą dziąsła tak często, jak to konieczne.
  • Krok 3 Jeśli ból utrzymuje się dłużej niż dwa lub trzy dni bez żadnych oznak ulgi, jak najszybciej udaj się do dentysty. Ten domowy środek zaradczy oferuje jedynie tymczasową ulgę.
 
Ważne jest, abyś odwiedził swojego dentystę, aby dowiedzieć się, co jest przyczyną problemu i zapobiec dalszym uszkodzeniom. Bardzo możliwe, że jest to infekcja zęba, której ekstrakt z wanilii nie jest w stanie wyleczyć. Słowo ostrzeżenia: Zęby zatrzymane lub te związane z guzami mogą mieć negatywny wpływ na ogólny stan zdrowia jamy ustnej, jeśli nie zostaną usunięte w odpowiednim czasie.
 
Co wywołuje ból zęba? Ból zęba może być spowodowany wieloma czynnikami - ubytkiem w zębie, odsłonięciem korzenia (zwanym również cofaniem się dziąseł), zapaleniem miazgi i ropniem zęba. Wszystkie te przyczyny mogą powodować ból zęba. Ogólnie rzecz biorąc, ból zęba definiuje się jako ból o różnym natężeniu, który można odczuwać w zębach lub szczęce. Ból ten może być często przeszywający, zwłaszcza jeśli trwa dłużej niż powinien. Zrozumienie przyczyn bólu zęba pomaga nam zrozumieć, że chociaż ekstrakt z wanilii jest jednym z najskuteczniejszych domowych sposobów na złagodzenie bólu zęba, nie jest on w stanie wyleczyć tego problemu. Najlepszym lekarstwem na ból zęba jest wizyta u dentysty. On/ona będzie w stanie zobaczyć i zrozumieć, co jest źródłem problemu i zalecić leczenie, aby Twój ból zęba ustąpił.