Czy Twoje zęby tracą swój naturalny kolor? Twoje zęby pokryte są nieestetycznymi przebarwieniami, których nie usunie wybielająca pasta do zębów? Poznaj sprawdzone sposoby na wybielanie zębów.

Pijesz wiele filiżanek kawy każdego dnia? Pijesz dużo czerwonego wina lub herbaty? Być może palisz papierosy. Wszystkie te czynniki mogą prowadzić do powstawania i utrzymywania się plam i osadów trudnych do usunięcia przy codziennym szczotkowaniu. Wybielanie zębów można przeprowadzić zarówno w domu, jak i w gabinecie stomatologicznym.

Wybielanie zębów u stomatologa

Istnieje wiele metod wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym. Dwie najpopularniejsze to:

Metoda Beyond

System Beyond jest najczęściej stosowaną metodą wybielania zębów. Pozwala on na uzyskanie średniej jasności koloru do 8 odcieni. Lampa Beyond emituje zimne światło, które aktywuje żel wybielający. Zabieg usuwa silne przebarwienia na powierzchni zębów oraz wewnątrz zębiny. Cała procedura jest szybka i bezbolesna, trwa mniej niż godzinę i może być stosowana jednorazowo. Podczas wybielania może jednak wystąpić nadwrażliwość.

Metoda Prevdent

Prevdent to rewolucyjny system, który wybiela zęby jednocześnie wzmacniając szkliwo. Stomatolog nakłada na zęby specjalny preparat w postaci aktywnej pianki. Następnie jest on wspomagany przez promieniowanie specjalnej lampy. Prevdent, który zawiera nano-hydroksyapatyt (główny składnik szkliwa), sprawia, że proces ten jest w 100% naturalny i bezpieczny. Związek ten mineralizuje powierzchnię zębów i zmniejsza nadwrażliwość. Polecany jest dla osób, które odczuwają ból pod wpływem zimna, ciepła lub kwasu. Czas trwania zabiegu to około 1,5 godziny.

Wybielanie zębów Kraków - sprawdź ofertę wchodząc na stronę https://cdcstomatologia.pl/wybielanie-zebow.html

wybielanie zębów Kraków

Wybielanie zębów w domu

Chociaż wybielanie zębów w domu jest możliwe, nie daje tak dramatycznych rezultatów jak zabiegi stomatologiczne. Niektórzy wybierają to rozwiązanie, ponieważ jest ono tańsze.

Wybielanie za pomocą węgla drzewnego

Wybielanie zębów węglem drzewnym jest kontrowersyjne. Polega ono na stosowaniu mieszanki aktywowanego węgla drzewnego i olejków kokosowych w celu wybielenia zębów. Domowe wybielanie zębów jest świetnym sposobem na rozjaśnienie zębów, ale może również powodować próchnicę i niszczenie szkliwa.

Soda oczyszczona do wybielania zębów

Soda oczyszczona jest jedną z najstarszych metod wybielania zębów. Soda oczyszczona jest powszechnym składnikiem wielu past do zębów, które rozjaśniają plamy. Należy jednak pamiętać, że soda oczyszczona może powodować erozję szkliwa. Dentyści nie zalecają tej metody.

Paski do wybielania zębów

Specjalne paski mogą być również używane do domowego wybielania zębów. Ta nieinwazyjna metoda polega na przyklejaniu do powierzchni zębów pasków z materiału stomatologicznego nasączonego substancjami wybielającymi.

Po zabiegu może być zauważalny lekki efekt wybielenia, ale nie są to dramatyczne rezultaty. Gabinet stomatologiczny jest dobrym wyborem, jeśli chcesz wybielić zęby bezpiecznie i skutecznie.