Większość z nas ma wspomnienia z zabawy różnymi zabawkami w dzieciństwie. Być może Twoją ulubioną zabawką była pierwsza lalka, którą trzymałeś w ręku lub najnowszy zestaw Lego, który pojawił się na rynku. W dzisiejszych czasach jest wiele różnych zabawek, ale niektóre z nich zostały zaprojektowane tak, aby pomóc dzieciom w nauce o zębach - a nawet pomóc im przezwyciężyć strach przed zębami.

Przyjrzyjmy się kilku zabawkom - niektórym klasycznym, innym zupełnie nowym - które zostały zainspirowane zębami:

1. Aplikacja: Tiny Dentist 

Aplikacja "Tiny Dentist" jest darmowa i zaprojektowana specjalnie po to, aby pomóc dzieciom w nauce o zębach. Biorąc na rolę dentysty, są one w stanie działać na pacjenta przez szczotkowanie, skrobanie, i wybielanie zębów, jak również przy użyciu wody i powietrza spray i stosowania aparatów ortodontycznych.

Ta aplikacja może być doskonałym wykorzystaniem dla dzieci, które są nerwowe o pójście do dentysty, lub po prostu dla dzieci, które są zainteresowane w pracy dentystycznej.

2. Barbie Dentysta 

Co mała dziewczynka nie kochałaby grać z dentystą Barbie? Od klasycznej wersji z 1997 roku do nowszej wersji w serii "Mogę być...", te zestawy Barbie na pewno będą kochane! Produkty Barbie, jednak, są zalecane dla wieku 3 lat i starszych, jak niektóre mniejsze elementy mogą być ryzyko zadławienia.

3. Chattering Zęby

 

Te kręcące się zęby to klasyka, jeśli chodzi o zabawki dla dentystów! Bez względu na to, czy zęby mają nóżki do chodzenia, czy tylko trzymają się gaworzenia, dzieci z pewnością będą zachwycone tą zabawką w stylu "vintage".

4. Krokodyl dentysta 

Ta prosta gra jest świetna dla jednej osoby lub grupy czteroosobowej. Aby grać, osoba próbuje wyciągnąć plastikowe zęby z ust krokodyla. Jeśli jednak wyrwie bolący ząb, usta chrupną w dół - ogłaszając przegranego. Dla dzieci, które lubią zabawę z niespodzianką, to może być gra dla nich!

5. Kostiumy dentystów 

Z Halloween szybko się zbliża, większość dzieci są prawdopodobnie burza mózgów na temat idealnego kostiumu. W tym roku, dlaczego nie pójść jako dentysta lub wróżka zęba? Są to kostiumy, które każdy będzie cieszyć - zwłaszcza dentysta.

6. Sztuczne zęby - Halloween 

Kto nie poszedł do szkoły w dniu Halloween i wrócił do domu z tymi plastikowymi świecącymi w ciemności sztucznymi zębami? Dla małych dzieci szczególnie, dodają trochę głupoty i śmiechu do dnia.

7. Play-Doh Doktor Drill N' Fill 

Z tym zabawnym zestawem play-doh, dzieci mogą operować na swoim pacjencie wypełniając ubytki, wyrywając zęby, a nawet nakładając aparat na zęby! Jest to świetny sposób, aby zapoznać się z tym, co robi dentysta i może to złagodzić niektóre obawy przed wizytą w gabinecie dentystycznym.

8. Zestaw Playmobil Dentysta 

Dzieci pokochają zabawę z tym miniaturowym gabinetem dentystycznym! Jako rodzic, można grać z nimi, a nawet używać zabawek, aby pomóc dzieciom wizualizować, jak to jest być u dentysty. To świetna zabawka i zestaw do rozpoczęcia - lub uzupełnienia - swojej kolekcji klocków Playmobil.

Następnym razem, gdy będziesz myśleć o kupnie nowej zabawki dla swojego dziecka, rozważ jedną z tych zabawek dentystycznych, które z pewnością będą świetną zabawą, a może nawet pomogą mu się czegoś nauczyć!

Jeśli chodzi o filmy, które mogą zachęcić Twoje dzieci do mycia zębów, zapoznaj się z naszym poprzednim wpisem na blogu dotyczącym opieki dentystycznej w filmach dla dzieci.