Rachunki stomatologiczne są drogie. W dzisiejszych czasach, nawet koszt rutynowego czyszczenia może wydawać się niebotycznie wysoki. Nikt nie chce płacić tych wysokich kosztów, ale ludzie nie mają zbyt wielkiego wyboru... a może jednak mają?

Zebraliśmy razem kompletny przewodnik, który pomoże Ci zapłacić za opiekę dentystyczną. Zapoznaj się z naszymi sugestiami, aby mniej się stresować i więcej oszczędzać!

1. Rozważ ubezpieczenie

Choć ubezpieczenie nie jest dla każdego, jest to opcja dostępna. Większość osób, które mają ubezpieczenie, korzysta z niego, ponieważ ich firma oferuje je jako świadczenie pracownicze. Niestety, ten rodzaj oszczędności na ubezpieczeniu sięga tylko tyle, ile pieniędzy pracodawca włożył w plan. Wszystko, co nie jest pokryte przez plan, pozostaje do zapłacenia w ramach kieszonkowego.

Innym częstym problemem tradycyjnego ubezpieczenia jest to, że często nie obejmuje ono zabiegów stomatologicznych, chyba że posiadamy specjalny plan ubezpieczenia stomatologicznego. Ubezpieczenie, które obejmuje opiekę dentystyczną może nadal kosztować użytkownika bardzo dużo pieniędzy.

Dla dzieci do 19 roku życia, Medicaid i CHIP (Children's Health Insurance Program) zapewniają opiekę zdrowotną za darmo lub po niskich kosztach. Inni członkowie rodziny mogą być objęci ubezpieczeniem razem z dziećmi, jeśli ich wniosek zostanie zaakceptowany.

2. Płacenie z własnej kieszeni

Ogólnie rzecz biorąc, nikt nie lubi płacić "out-of-pocket". Zasadniczo oznacza to, że odpowiedzialność za płacenie za coś przeszła z ubezpieczyciela lub dostawcy planu z powrotem na Ciebie. Płacenie "out-of-pocket" może być trudne, zwłaszcza jeśli koszty są wysokie, a pieniędzy jest niewiele.

Poniżej przedstawiamy kilka opcji, które pomogą Ci zaoszczędzić pieniądze na potrzebną Ci pracę dentystyczną:

  • Plan płatności biura dentystycznego - Porozmawiaj z dentystą, aby sprawdzić, czy zapewnia on własne plany płatności lub finansowania dla swoich pacjentów. Niektóre biura są znane z oferowania nieoprocentowanych lub niskooprocentowanych planów, do których pacjent może się przyłączyć, aby pomóc pokryć koszty swojej pracy dentystycznej. Szkoły stomatologiczne - Wiele szkół stomatologicznych zapewniają opiekę po obniżonych kosztach, tak aby studenci mogli zdobyć doświadczenie potrzebne do ukończenia studiów.
  • Sprawdź lokalnie, aby znaleźć szkołę dentystyczną w pobliżu! Pożyczki kapitałowe - W przeciwieństwie do pożyczek ratalnych, pożyczki kapitałowe mają tę zaletę, że są nisko oprocentowane.
  • Pożyczki te pozwalają konsumentowi na dalsze pożyczanie pieniędzy do wysokości jego limitu kredytowego. Kolejną istotną różnicą pomiędzy pożyczkami kapitałowymi a innymi pożyczkami jest to, że pożyczki kapitałowe są zabezpieczone - co oznacza, że jeśli pożyczkobiorca nie może lub nie płaci, jego własność (własność) przepada. Karta kredytowa dla służby zdrowia - Karty kredytowe dla służby zdrowia pozwalają na przeprowadzenie kilku drobnych zabiegów, o ile nie przekroczysz limitu kredytowego. CareCredit jest doskonałym przykładem karty kredytowej dla służby zdrowia. Kredyty ratalne - Kredyty ratalne działają bardzo podobnie do kredytów samochodowych.
  • Możesz ustalić harmonogram płatności z ustalonym oprocentowaniem, aby rozpocząć spłatę większego zadłużenia. Negocjuj ceny - Jeśli Twój dentysta nie oferuje planu płatności w biurze, może być skłonny do "targowania się", aby znaleźć cenę, która będzie korzystna dla Was obu.
  • Profilaktyka - Może się to wydawać oczywiste, ale ogromnym sposobem na zaoszczędzenie na pracach dentystycznych jest dbanie o higienę jamy ustnej. Oznacza to... Codzienne szczotkowanie i nitkowanie zębów Jedzenie pokarmów zdrowych dla zębów Regularne wizyty u dentysty Wyszukiwanie zasobów - Jednym z przykładów wyszukiwania zasobów jest strona toothwisdom.org przeznaczona dla osób starszych i ich opiekunów. Strona ta umożliwia przeszukiwanie według stanu w celu znalezienia lokalnych zasobów dla wszystkich rodzajów potrzeb stomatologicznych. Rozłożenie w czasie leczenia - Porozmawiaj z dentystą o rozłożeniu w czasie zabiegów stomatologicznych, aby ich koszt mieścił się w dwóch rocznych limitach.