Zaktualizowano: 2/19/2020

Jednym z największych pytań podczas wizyty u dentysty jest: Ile to będzie kosztować?

Czasami ceny wydają się astronomiczne i może być mylące, dlaczego jedno wypełnienie kosztuje 100 dolarów, a inne 400 dolarów. Czy nie byłoby pomocne wiedzieć, jak dentyści obliczają swoje opłaty? Różne procedury różnią się ceną w oparciu o kilka czynników w zależności od gabinetu. Jeśli kształcić się na tych czynnikach, można podjąć świadomą decyzję, kto może dać Ci wysokiej jakości opieki stomatologicznej dla najbardziej rozsądnych cenach.

Jak dentyści obliczają swoje opłaty?

Koszt działania

Kiedy odwiedzasz dentystę, płacisz nie tylko za jego czas i użycie sprzętu. Płacisz również niewielką część tego, co kosztuje utrzymanie otwartego i prawidłowo funkcjonującego gabinetu. Niektóre gabinety mogą mieć najwyższej klasy komputery lub najnowocześniejszy sprzęt. Niektóre mogą przechowywać pliki papierowe, podczas gdy inne działają na całkowicie elektronicznym systemie. To może wydawać się nierozsądne, że jesteś odpowiedzialny za niewielką część tych kosztów, ale jeśli biuro nie jest w porządku, dentysta nie może wykonywać swojej pracy. O ile dentysta nie wydaje się wyrzucać mnóstwa pieniędzy na duże, obce wydatki operacyjne, powinieneś uznać to za niezbędną część swojej opłaty (już wkalkulowaną w ich koszty procedur).

Lokalizacja Niektóre części kraju są po prostu droższe od innych. Koszty życia różnią się w zależności od tego, w którym stanie (lub nawet mieście) mieszkasz, a koszty zdrowia jamy ustnej różnią się również. Jeśli koszty utrzymania są niskie w Twojej okolicy, prawdopodobnie możesz oczekiwać, że znajdziesz stosunkowo taniego dentystę. Inne czynniki lokalizacji, które mogą wpłynąć na cenę to gęstość zaludnienia i to, czy praktyka znajduje się w mieście czy na wsi. Nawet pogoda może mieć swoje żniwo. Jeśli na przykład mieszkasz w wyjątkowo gorącym miejscu, biuro musi zapłacić więcej za klimatyzację niż gdyby znajdowało się w łagodniejszym klimacie. Baza docelowych pacjentów Koszt usług stomatologicznych może się zmienić w oparciu o zamierzonej klienteli. Jeśli zaspokoić ludzi w wyższym przedziale dochodów , mogą pobierać więcej za swoje usługi . Jeśli dentysta stara się rozwijać bazę pacjentów w obszarze o niskich dochodach, on lub ona nie może pobierać wysokich opłat za pracę lub nie będą mieli pacjentów. Profesjonalne szkolenie i wiedza fachowa Im więcej referencji ma dentysta, tym więcej możesz oczekiwać, że zapłacisz. Ktoś z wyższym poziomem wiedzy specjalistycznej w danej dziedzinie powinien świadczyć bardziej wartościowe usługi, więc rozsądnie jest zapłacić nieco więcej. Nie musisz uciekać się do wyrywania zęba przez kogoś, kto wziął tylko kilka wieczornych lekcji i nie ma żadnych certyfikatów, ale nie potrzebujesz też specjalisty do prostej ekstrakcji. Dodatkowe czynniki Niektórzy dentyści mogą po prostu przykładać większą wagę do pewnych procedur niż do innych, według własnego uznania, a ich cennik może to odzwierciedlać. Inną ważną rzeczą do zapamiętania, jeśli porównujesz cenę za konkretną procedurę, jest upewnienie się, że przekazałeś jej szczegóły dentyście. W przeciwnym razie może się okazać, że otrzymujesz oferty za nieco inne procedury, a porównanie nie będzie dokładne. Można temu zapobiec, opierając swoje poszukiwania na unikalnym kodzie ADA procedury, której potrzebujesz. Porównywanie cen Wiedza o tym, jak dentyści określają swój cennik, może pomóc Ci wiedzieć, od czego zacząć, gdy szukasz niedrogiego dentysty, a także może pomóc Ci zawęzić opcje. Rozejrzyj się, porównaj informacje i bądź gotów wziąć poprawkę na pewne czynniki, jeśli oznacza to lepszą jakość w innym miejscu. Jeśli wiesz, jak obliczają swoje harmonogramy opłat, masz wszystkie niezbędne narzędzia, aby znaleźć niedrogiego dentystę o wysokiej jakości.