W każdym supermarkecie są liczne pasty i zestawy do wybielania zębów, z których każdy obiecuje jaśniejsze, bielsze zęby.

Online, blogi mówią o najnowszych trendach, takich jak produkty aktywowane węglem drzewnym, które są rzekomo wszystko, czego potrzebujesz do korzystania w zaciszu własnego domu, aby uzyskać ten Hollywood Smile.

Następnie, istnieje również Amazon, wielki magazyn, który akcje wszystko. Amazon mają około 7000 wyników dla prostego "produkty wybielania zębów" wyszukiwania. Siedem tysięcy produktów, od czego zacząć!

Nigdy nie było więcej produktów do wybielania zębów, nigdy nie było więcej zamieszania. Wielkie pytanie brzmi, czy którykolwiek z nich działa?

Krótka odpowiedź na temat produktów do wybielania zębów

Moglibyśmy zrecenzować każdy z 7000 produktów, lub przynajmniej umieścić je w grupach - pasty do zębów, tace z żelami, farby na produktach, które wyglądają niepokojąco jak Tipp-Ex, ale postaramy się zaoszczędzić wszystkim trochę czasu.

Krótka odpowiedź brzmi: produkty kupione w sklepie nie działają. Chociaż niektóre z nich mogą wydawać się skuteczne, żaden z nich nie ma realnego, bezpiecznego i długotrwałego wpływu na kolor Twoich zębów.

Dlaczego produkty do wybielania zębów z półki nie spełniają swojej roli?

Głównym elementem, który należy rozważyć podczas badania produktów wybielających, jest lista składników.

  • Ilość aktywnego składnika jest niewystarczająca

Jedynym "aktywnym składnikiem" w produktach wybielających, który może zmienić naturalny kolor Twoich zębów jest

nadtlenek wodoru lub nadtlenek karbamidu (środki wybielające).

Ilość aktywnego składnika/środka wybielającego, która jest prawnie dozwolona w dostępnych bez recepty produktach stomatologicznych w Wielkiej Brytanii wynosi 0,1% nadtlenku wodoru (lub 0,3% nadtlenku karbamidu), co jest zbyt małą ilością, aby uzyskać jakikolwiek zauważalny efekt.

  • Nie ma aktywnego składnika

Jeśli produkt nie zawiera nadtlenku wodoru lub nadtlenku karbamidu, nie wybieli Twoich zębów. Takie "wybielające" pasty do zębów lub zestawy mogą co najwyżej usuwać przebarwienia powierzchniowe, ale to niekoniecznie jest dobre.

Jeśli to, co stosujesz na zęby jest zbyt ścierne, może zużywać szkliwo zębów, dając krótkoterminowy bielszy uśmiech, ale w dłuższej perspektywie źle uszkadzając zęby - nie możesz odrosnąć szkliwo, raz nie ma ... to nie ma!

Efekt "wybielania" lub rozjaśniania można osiągnąć poprzez usunięcie przebarwień powierzchniowych, ale sugerujemy wizytę u profesjonalnej higienistki, aby zrobić to w sposób, który nie zaszkodzi zdrowiu Twojej jamy ustnej (zobacz nasz artykuł tutaj).

Co z pastami do zębów z węglem drzewnym?

Poza wspomnianą powyżej ścieralnością tych produktów, wiele z tego, co może być postrzegane jako efekt wybielania zębów przy użyciu pasty z węglem drzewnym, jest właśnie takim postrzeganiem.

Jeśli zamierzasz nałożyć czarną substancję na zęby i spojrzeć na nią w lustrze, to naturalnie Twoje zęby będą wyglądały na dużo bielsze po jej spłukaniu!

  • Nie są one bezpieczne

W Internecie można kupić preparaty wybielające, które zawierają większe dawki aktywnych składników niż te, które można znaleźć w sklepach.

Dlaczego tak jest?

Prostą odpowiedzią jest to, że te produkty są często nieuregulowane i nielegalne.

Ryzyko związane z tego typu produktami jest realne, jeśli stężenie jest zbyt silne, może spowodować nieodwracalne uszkodzenie zębów i dziąseł.

Produkt, który wykorzystuje tacę nie będzie dostosowany do Twoich ust i dlatego produkt wybielający ma bardzo duże szanse na wyciek. Prawdopodobnie pojawią się pęcherze, wrażliwość i ból.

Skorzystaj z profesjonalnych zabiegów wybielania zębów

Bez wizyty u stomatologa nie sposób stwierdzić, czy Twoje zęby nadają się do zastosowania określonego rodzaju leczenia lub produktu.

Istnieje wiele czynników, które należy rozważyć, takich jak ogólny stan zdrowia jamy ustnej (jeśli na przykład cierpisz na chorobę dziąseł i masz cofnięte dziąsła, musisz używać żelu wybielającego o niższej mocy).

A także rezultaty, jakie chcesz osiągnąć (np. jeśli masz licówki, nie będą się one wybielać razem z Twoimi naturalnymi zębami).

Twoje leczenie będzie dostosowane do Ciebie jako osoby indywidualnej.

Po wstępnej konsultacji z jednym z naszych dentystów, omówimy wszystkie opcje leczenia dla pięknego uśmiechu, czy to wybielanie, zabiegi higieniczne, kosmetyczne poprawki (takie jak kompozytowe łączenie lub licówki), ortodoncja lub połączenie tych.

Jeśli zdecydujesz się na nasze profesjonalne wybielanie zębów, wykonamy dla Ciebie indywidualnie dopasowaną nakładkę na usta, która będzie pasować wygodnie i zapobiegnie wyciekaniu żelu i jego spożyciu. Dentyści mogą przepisać do 6% nadtlenku wodoru (i 16% nadtlenku karbamidu), o wiele bardziej skuteczny procent aktywnego składnika.

Dlaczego warto rozważyć The Dental Surgery do wybielania zębów?

Pozwolimy naszym pacjentom mówić za nas tam, nasza najnowsza opinia od pacjenta:

"Zrobiłem teraz resztę moich zębów (używając żelu wybielającego w tackach) i jestem absolutnie zachwycony wynikami. To było niewiarygodnie łatwe do zrobienia i niezwykle skuteczne. Dziękuję - kocham moje zęby!

Zobacz więcej naszych niezależnych recenzji w Google tutaj.

Zarezerwuj online lub zadzwoń do nas na 020 3909 1690