Porady dotyczące odchudzania rzadko uwzględniają zdrowie zębów - ale my chcemy się upewnić, że tak właśnie jest!

Wielu z nas rozpoczęło ten rok z najlepszymi intencjami dotyczącymi samodoskonalenia - najpopularniejszym postanowieniem jest utrata wagi. Chociaż popieramy wszystko, co pomaga poprawić ogólny stan zdrowia, chcieliśmy zwrócić Twoją uwagę na kilka wskazówek dotyczących odchudzania, które w rzeczywistości mogą zaszkodzić Twoim zębom. Byłoby szkoda, gdybyś osiągnął swoją docelową wagę i nie czuł się z tym pewnie, uśmiechając się!

Mówi się:

Jedz mniejsze, częstsze posiłki.

My mówimy:

Jedzenie częściej oznacza, że Twoje zęby są dłużej narażone na działanie kwasów. Wolimy, abyś trzymał się trzech posiłków dziennie, ale niech będą one lżejsze i zdrowsze. Picie dużej ilości wody pomiędzy posiłkami pomoże utrzymać uczucie głodu na wodzy.

Mówią:

Jedz pokarmy o niskiej zawartości tłuszczu.

My mówimy:

Uważaj na cukier dodany do tak zwanej żywności "dietetycznej". Na szczęście moda na żywność niskotłuszczową w większości już minęła, ale wciąż słyszymy pacjentów, którzy mówią, że ograniczają tłuszcz w swojej diecie. Niebezpieczeństwo polega na tym, że wielu producentów dodaje cukier jako wzmacniacz smaku i środek konserwujący, gdy tłuszcz został usunięty lub zmniejszony. Zamiast tego należy wybierać zdrowsze tłuszcze, takie jak ryby, orzechy i awokado.

Mówią:

Pij "zdrowe" smoothie

My mówimy:

Pij wodę i jedz całe owoce. Kiedy jesz owoce w całości, fruktoza (naturalnie występujący cukier) jest w dużej mierze zamknięta w błonniku, który Twój organizm musi rozłożyć w układzie pokarmowym. Kiedy natomiast owoce są zmiksowane na smoothie, cukry są natychmiast uwalniane i pokrywają zęby, siejąc w nich spustoszenie.

Mówi się:

Ogranicz słodkie przekąski i śmieciowe jedzenie.

My mówimy:

TAK! Jest to coś, co do czego wszyscy możemy się zgodzić, że przyniesie korzyści całemu Twojemu organizmowi, od ogólnej wagi po wspaniały uśmiech, którym zabłyśniesz, gdy wreszcie zmieścisz się w dżinsy. Celowo cytując Kate Moss, nic nie smakuje tak dobrze, jak zdrowe samopoczucie!

Kiedy już uda Ci się osiągnąć pierwszy kamień milowy w odchudzaniu, dlaczego nie zafundować sobie odmładzającego zabiegu na twarz lub profesjonalnego wybielania zębów. Nie musisz czekać, aż osiągniesz swój ostateczny cel, aby zacząć wyglądać (i czuć się) jak najlepiej!