Dla niektórych seniorów, miesiące letnie nie są już tak ekscytującym i pełnym przygód okresem, jak kiedyś. Zamiast wybrać się na wycieczkę na obóz lub znaleźć nowe lokalne restauracje, niektórzy seniorzy lubią pozostać w swoich domach, aby się ochłodzić i odpocząć od letniego upału.

Podczas gdy relaks jest świetny na krótką chwilę, łatwo jest zwariować po dłuższym czasie. Jeśli jesteś swędzenie na coś do zrobienia, aby dostać się poza domem, spójrz na tę listę działań letnich dla seniorów.

1. Aktywne opcje fizyczne

Aktywność na świeżym powietrzu jest świetna zarówno dla zdrowia psychicznego, jak i fizycznego. Regularne ćwiczenia pomagają zapobiegać problemom zdrowotnym związanym ze starzeniem się, takim jak spadek siły mięśni, ograniczona mobilność i niestabilność. Ćwiczenia są również korzystne dla serca, ponieważ zmniejszają ryzyko osteoporozy.

 

Zapoznaj się z kilkoma aktywnościami na świeżym powietrzu, które warto wypróbować tego lata:

  • Uprawiaj piesze wędrówki. Nie musi to być wspinaczka na górę. Po prostu znajdź miejsce, gdzie możesz łatwo wędrować z odrobiną wyzwania. Zabierz ze sobą przyjaciół - nie ma to jak odrobina rywalizacji! Wybierz się na pchli targ. Ciesz się towarzystwem przyjaciela i zabierz go na pchli targ! Oglądanie wystawionych na sprzedaż produktów może się Wam spodobać. Wybierzcie się na piknik. Spakuj lunch i znajdź świetne miejsce, gdzie będziesz mogła zjeść posiłek. Zaproś bliskich przyjaciół i spędźcie miło czas, delektując się jedzeniem w promieniach słońca. Dołącz do grupy sportowej. Sprawdź, jakie grupy są lokalne, lub możesz zajrzeć do National Senior Games Association, aby stać się częścią Senior Olympics! Jeśli uwielbiasz być aktywny i nie przeszkadza Ci konkurencyjność, to może być idealne hobby dla Ciebie. Zaplanuj wyprawę na ryby. Zrób z tego weekendowy wypad! Zaplanuj wycieczkę do doków lub na pobliskie jezioro, aby złapać całą zabawę! Jeśli masz wnuki, możesz nawet zabrać je ze sobą, aby nauczyć je łowić ryby. Zagraj w gry na świeżym powietrzu. Kto nie lubi popołudniowej zabawy na słońcu? Zapoznaj się z tymi zabawnymi grami, w które możesz grać z innymi seniorami lub członkami rodziny: Rzut woreczkiem z fasolą Krokiet Podkowy Pickleball Rzut balonem wodnym Przejażdżka na rowerze. Ile czasu minęło od kiedy jeździłeś na rowerze? Dlaczego nie spróbować ponownie! Wybierz się z kumplem na wypadek, gdybyś się zgubił - i bądź pewien, że będziesz się świetnie bawić, jadąc przez miasto lub park. Zacznij uprawiać ogród. Chcesz się przekonać, czy masz zielony kciuk? Spójrz na ten artykuł, jak zrobić ogródek warzywny na podwyższeniu, aby zacząć! Weź udział w zajęciach tanecznych. Kiedy ostatni raz byłeś na parkiecie? Zacznij się ruszać i baw się dobrze, jeśli weźmiesz udział w zajęciach tanecznych! Wybierz się na spacer. Wyjdź z domu! Przejdź się po okolicy z przyjaciółmi lub rodziną, albo wybierz się rano do centrum handlowego, aby poćwiczyć przed otwarciem sklepów. Staraj się wychodzić na spacer przynajmniej raz w tygodniu - jeśli nie, to raz dziennie! Zacznij pływać. Pływanie to świetny sposób na zabawę i ćwiczenia - zwłaszcza dla seniorów z artretyzmem. Niezależnie od tego, czy przyłączysz się do specjalnej drużyny, czy po prostu będziesz chodzić na basen kiedy tylko możesz, to zdecydowanie pomaga. Podróżuj po świecie. Wiesz, że zawsze chciałeś pojechać na wycieczkę, ale nigdy się na nią nie zdecydowałeś? Teraz jest na to czas! Zrób plan z członkami rodziny i wyruszcie, aby stworzyć wspomnienia! Zostań wolontariuszem. Rozejrzyj się po mieście - na pewno znajdzie się wiele wspaniałych możliwości pracy jako wolontariusz.

2. Aktywne opcje umysłowe

Znalezienie sposobów, aby rzucić wyzwanie swojemu umysłowi, to świetny sposób na utrzymanie go w zdrowiu. Łatwo jest utknąć w tym samym, codziennym sposobie myślenia. Uczyń rzeczy interesującymi i wykorzystaj swój umysł do nowych rzeczy, w tym:

  • Znajdź hobby. Nigdy nie wiadomo, co fajnego może Ci się spodobać. Poszukaj czegoś, co możesz robić w wolnym czasie. Fotografia może być czymś, co kochasz! Ćwicz i rób zdjęcia swoim przyjaciołom, rodzinie, domowi lub miastu. Ponownie, jeśli kochasz zdjęcia, to hobby może być dla Ciebie. Wyciągnij stare zdjęcia, aby podzielić się nimi z wnukami - lub włóż nowe do książki, którą będziesz mógł postawić na stoliku do kawy! Obejrzyj film. Zrób sobie wolny wieczór i idź obejrzeć film w dobrym towarzystwie - czy to przyjaciół, członków rodziny, czy znajomych. Uporządkuj swój dom. Masz wolną chwilę? Skorzystaj z okazji i przejrzyj stare szuflady, szafy i szafki. Oddaj to, czego nie potrzebujesz na cele charytatywne lub do Goodwill! Graj muzykę. Może kiedyś bardzo dobrze grałeś na jakimś instrumencie, a może nigdy w życiu go nie dotknąłeś. Tak czy inaczej - muzyka to ekscytująca rozrywka! Przeczytaj książkę (lub posłuchaj audiobooka). Nigdy nie wiadomo, jakich nowych rzeczy możesz się nauczyć lub jakie przygody możesz przeżyć czytając książkę. Wybierz się na wycieczkę do biblioteki, aby ją wybrać. Zapisz się na zajęcia. Jeśli uwielbiasz się uczyć, rozważ zapisanie się na zajęcia! Weź udział w zajęciach z architektury, historii, biologii - cokolwiek Cię interesuje. Weź do ręki pióro. Innym produktywnym zajęciem jest pisanie. Czy to zapisując to, czego nauczyłeś się przez lata, czy też rozwijając w końcu pomysł na książkę dla dzieci - zacznij pisać tego lata!

To tylko kilka z naszych pomysłów na to, jak seniorzy mogą spędzić wspaniałe lato, nie będąc zamkniętym w domu i nie nudząc się przez cały dzień.

Powiedz nam, co Ty myślisz o tym, jak spędzić lato? Przeczytaj więcej na: http://orto-donta.eu