Wpływ posiadania ciemno zabarwionych zębów w porównaniu do białych zębów może wykraczać daleko poza poczucie własnej wartości.

Badania wykazały, że po wybielaniu zębów, ludzie są bardziej prawdopodobne, aby odnieść sukces w rozmowach kwalifikacyjnych, aby uzyskać podwyżkę wynagrodzenia, którego szukają, a nawet dla daty, aby przejść dobrze.

Jest to prawdopodobnie spowodowane zarówno tym, jak dana osoba postrzega siebie po leczeniu, czując się bardziej pewna siebie i otwarta, a także tym, jak jest postrzegana przez osobę, z którą wchodzi w interakcję.

Nie ma wątpliwości, że wybielanie zębów jest zmianą kosmetyczną, która może mieć duży wpływ.

Kiedy rozmawiamy z kimkolwiek, skupiamy się na jego twarzy, mając zęby, które wyglądają zdrowo i biało, będzie wyraźnie tworzyć inne wrażenie niż te, które są mocno poplamione.

Jeśli taka mała zmiana może mieć potencjał dla takich dużych wyników, to powinna być łatwa decyzja do podjęcia, ale z tak szerokiej gamy opcji wybielania zębów do wyboru nie zawsze jest to łatwe.

Przyjrzyjmy się, co należy wziąć pod uwagę, a czego unikać - z poradami prosto od naszych specjalistów stomatologów.

Wybielanie zębów: Nie ma jednego uniwersalnego podejścia

Pierwszą kluczową kwestią jest to, że nie ma jednego podejścia, które będzie działać dla każdej osoby. Każda jama ustna i zestaw zębów są inne, podobnie jak styl życia osoby pragnącej mieć bielsze zęby.

Niektórzy ludzie mają niewielkie przebarwienia na zdrowych zębach i dziąsłach, inni mogą mieć choroby dziąseł i bardzo zniszczone zęby, gdzie są problemy, które należy rozwiązać przed podjęciem leczenia wybielającego.

Jeśli Twoje zęby są uszkodzone, wybielanie ich może powierzchownie sprawić, że wydadzą się zdrowsze, ale w rzeczywistości nie rozwiąże żadnego z Twoich problemów stomatologicznych, a nawet może prowadzić do dalszych uszkodzeń.

Każdy, kto chce wybielić swoje zęby, powinien zawsze najpierw skonsultować się z dentystą, nawet jeśli jest to po prostu podniesienie go podczas regularnej kontroli stomatologicznej.

Zgodnie z prawem, tylko dentysta może przepisać wybielanie zębów, ponieważ jest to forma stomatologii.

Inni regulowani specjaliści stomatologiczni (np. higienistka stomatologiczna lub terapeuta stomatologiczny) mogą również przeprowadzać zabiegi wybielania zębów, ale tylko z przepisu stomatologa - dlatego nadal należy najpierw udać się do stomatologa.

Profesjonalne wybielanie zębów, takie jak paski lub nakładki, działa tylko na naturalne zęby. Jeśli masz korony, wypełnienia, łączenie kompozytowe lub licówki, te części zębów nie będą wybielane razem z naturalnymi zębami i będą musiały być leczone oddzielnie.

Leczenie bielszych zębów 1 - wizyta u higienistki

W niektórych przypadkach, wszystko, co jest wymagane jest podnoszenie plam powierzchniowych, aby stworzyć jaśniejszy, bielszy uśmiech.

Szybka 40 minutowa sesja leczenia może przynieść rezultat, którego szukasz.

W rzeczywistości, zalecamy wizytę u higienistki przed rozpoczęciem leczenia wybielania zębów.

Pomoże to usunąć plamy powierzchniowe i płytkę nazębną, dzięki czemu uzyskasz równomierny rezultat wybielania.

Leczenie bielszych zębów 2 - Profesjonalne wybielanie zębów

Profesjonalne wybielanie zębów robi dokładnie to, czego można się spodziewać - ktoś z umiejętnościami i doświadczeniem traktuje Twoje zęby w sposób, który pozostawia je bielsze, ale nie powoduje uszkodzenia szkliwa i dziąseł.

W The Dental Surgery w Londynie, nasze wybielanie zębów zapewnia Ci wykonane na zamówienie nakładki, które idealnie pasują do Twoich zębów.

Następnie w nakładki nakłada się żel ze środkiem wybielającym, który nosi się w domu przez określony czas (na noc lub na godzinę) przez kilka dni, aż do osiągnięcia pożądanego rezultatu (zwykle od 10 do 14 dni).

Nawet przy profesjonalnym wybielaniu zauważysz, że są różne opcje do wyboru i nie wszystkie są sobie równe.

Niektóre gabinety preferują tak zwane wybielanie "in-chair".

Ten jednorazowy zabieg ma natychmiastowy efekt wizualny, ale niestety taki, który może stosunkowo szybko zniknąć.

Zabieg ten odwadnia zęby, co powoduje, że stają się one natychmiastowo bielsze, ale odwodnienie to następnie zanika.

Po jednym zabiegu wybielanie "in-chair" może być bardziej zauważalne niż po jednym użyciu nakładki, ale po kilku użyciach nakładki uzyskuje się bardziej długotrwały efekt (można wtedy używać żeli tylko wtedy, gdy chce się "uzupełnić" wybielanie).

Zabieg Whiter Teeth Treatment 3 - Wybielanie wewnętrzne

Jest to opcja tylko dla zębów nieżywotnych i tych, które uległy przebarwieniu z biegiem czasu.

Zęby te mogły być leczone kanałowo po urazie.

Wybielacz jest umieszczany wewnątrz zęba na pewien czas, a następnie usuwany lub wymieniany, aż do osiągnięcia pożądanej zmiany koloru.

Leczenie bielszych zębów 4 - licówki

Wybielanie zębów zmienia jedynie ich kolor. Jeśli interesuje Państwa zmiana kształtu i położenia zębów (bez konieczności stosowania aparatu ortodontycznego), a także zmiana ich odcienia, licówki mogą być dobrym rozwiązaniem.

Licówki umieszcza się na wierzchu zębów, aby nadać im nowy "front".

Rodzaj materiału, który może być użyty (porcelana lub kompozyt) zależy od złożoności leczenia i aktualnego stanu zdrowia jamy ustnej.

Licówki są zobowiązaniem na całe życie, zazwyczaj po ich założeniu pacjent będzie potrzebował w przyszłości zabiegów stomatologicznych w celu ich utrzymania (ponieważ z czasem mogą one blaknąć i odpryskiwać).

Dentysta omówi z Tobą, czy jesteś odpowiedni do tego typu leczenia i przeprowadzi Cię przez wszystkie niezbędne kwestie. Przeczytaj o licówkach, które oferujemy w naszym londyńskim gabinecie stomatologicznym.

Unikaj - dostępnych bez recepty wybielających past i pasków do wybielania zębów

W tym miejscu możemy powiedzieć krótko - te opcje nie działają w celu zmiany naturalnego koloru zębów.

"Wybielające" pasty do zębów nie zawierają żadnego aktywnego składnika w wystarczającej dawce, aby mieć jakikolwiek efekt wybielający, podobnie paski wybielające nie robią nic, aby zmienić wewnętrzny pigment zębów.

Pasty do zębów z węglem drzewnym nie są lepsze, mimo że są najnowszym szałem. W najlepszym przypadku opcje te mogą usunąć plamy powierzchniowe, ale w najgorszym mogą uszkodzić zęby i dziąsła.

Jeśli zależy Ci jedynie na usunięciu przebarwień, najlepiej umówić się na wizytę u higienistki i skorzystać z opieki nad zdrowiem jamy ustnej.

Unikaj - zestawów do wybielania zębów online

Powszechnym błędnym przekonaniem jest to, że zestawy wybielające, które można kupić online, są zasadniczo takie same jak profesjonalne leczenie. Dostajesz tacę, którą nakładasz na zęby, dostajesz żel - jak bardzo może się to różnić?
Odpowiedź brzmi: bardzo.

Ilość aktywnego środka wybielającego może być różna, od nieistotnej do znacznie wyższej niż powinna być, a nawet do niebezpiecznego poziomu.

Sprawdź skład - czy jest tam jakiś środek wybielający, taki jak nadtlenek wodoru lub nadtlenek karbamidu?

Jeśli nie ma, prawdopodobnie patrzysz na coś, co zawiera wodorowęglan sodu (aka soda oczyszczona), chloryn sodu (tj. sól) lub kwas cytrynowy - wszystkie te substancje nie wybielą pigmentu zębów, ale mogą być wystarczająco ścierne, aby usunąć plamy powierzchniowe (i uszkodzić szkliwo, które nie odrasta).

Jeśli widzisz jakąś formę nadtlenku w żelu, zwróć uwagę na jego procentową zawartość. Dentysta może przepisać do 6% nadtlenku wodoru (lub odpowiednik 16% nadtlenku karbamidu).

Produkty dostępne bez recepty mogą zawierać jedynie 0,1%. Należy bardzo uważać na produkty zawierające więcej niż 0,1% nadtlenku, które nie zostały przepisane przez dentystę - są one nie tylko nielegalne, ale mogą poważnie uszkodzić zęby i dziąsła.

Dostarczone nakładki na zęby nie będą pasować do każdego indywidualnego zęba, ponieważ są tworzone masowo i dlatego nie będą pasować prawidłowo i wygodnie, oznacza to, że żel może rozlać się na dziąsła - co nie powinno mieć miejsca - a nawet zostać połknięty.

W najlepszym przypadku, zestawy online są nieskuteczne i są stratą pieniędzy, w najgorszym są aktywnie niebezpieczne.

Dla wszystkich opcji wybielania zębów...

Profesjonalna porada

Aby uzyskać najlepszą opcję dla Twoich zębów i Twojego uśmiechu, konieczne jest odwiedzenie renomowanego gabinetu stomatologicznego z doświadczeniem w stomatologii estetycznej.

Jeśli mieszkasz lub pracujesz w Londynie, proszę rozważyć przyjście do The Dental Surgery na kontrolę. Możesz zarezerwować wizytę online w dogodnym dla Ciebie terminie.

Dlaczego warto skorzystać z usług The Dental Surgery w zakresie stomatologii estetycznej?

Pozwolimy naszym pacjentom mówić za nas tam, nasza najnowsza opinia od pacjenta:

"W ciągu ostatnich kilku lat, zacząłem zauważać trochę szarego cienia na szczycie jednego z moich przednich zębów. Niestety, ząb ten "umarł" po dość paskudnym wypadku wiele lat temu (musiałem poddać się zabiegowi leczenia kanałowego, a następnie założyć licówki). Zapytałem [moją dentystkę] Kirsty, czy mogłaby coś zrobić, ponieważ zaczynałem czuć się bardzo skrępowany z tego powodu (szczególnie, gdy widziałem swoje zdjęcia). Wpadła na genialny pomysł. W ciągu kilku dni można było zauważyć, że mój ząb zaczął się rozjaśniać, a po kilku tygodniach szary cień zniknął! Jestem bardzo zadowolona z rezultatów i znów mogę swobodnie się uśmiechać. Wielkie dzięki dla Kirsty!"

Zobacz więcej naszych niezależnych recenzji w Google tutaj.

Zarezerwuj online lub zadzwoń do nas pod numer 020 3909 1690