Przystępne cenowo pokrycie stomatologiczne może zaoszczędzić Ci sporo pieniędzy na czyszczeniach, ale możesz zaoszczędzić jeszcze więcej, jeśli masz już mocne zęby. Przeczytaj poniższe wskazówki, aby dowiedzieć się, jak zachować zdrowe i szczęśliwe usta.

Wskazówki dotyczące taniej opieki stomatologicznej

  • Szczotkuj zęby co najmniej dwa razy dziennie. Dwa razy w tygodniu pocieraj zęby suchym liściem laurowym, aby uzyskać dodatkowy blask. Utrzymuj zdrowe dziąsła, regularnie je nitkując. Nitkowanie pomaga również zapobiegać chorobom dziąseł. Podczas choroby i po jej zakończeniu zdezynfekuj zarażoną zarazkami szczoteczkę do zębów nadtlenkiem wodoru lub alkoholem, zanim włożysz ją z powrotem do ust. Być może będziesz chciał ją po prostu wyrzucić. Szczoteczki do zębów zużywają się. Kupuj nową szczoteczkę najpóźniej co trzy miesiące.

Bezpieczna pasta do zębów

Z czasem pasta do zębów traci swoją skuteczność. Zawsze zwracaj uwagę na datę ważności podaną na tubce. Czytaj także etykiety, jeśli pasta wywołuje u Ciebie opryszczkę lub inną reakcję alergiczną. Możesz znaleźć tanie pokrycie na naprawę problemów spowodowanych w ten sposób. Zwróć szczególną uwagę na odmiany kontrolujące kamień nazębny - są one znane z wywoływania reakcji. Nigdy nie połykaj pasty do zębów, ponieważ może być ona bardzo niebezpieczna, zwłaszcza dla małych dzieci. Istnieje większe ryzyko połknięcia przez dzieci zbyt dużej ilości pasty, jeśli jest ona błyszcząca lub o smakowitym zapachu. Upewnij się, że masz ubezpieczenie, jeśli Twoje dzieci są szczególnie odważne i mogą próbować szczotkować zęby bez nadzoru. Ponadto soda oczyszczona i nadtlenek wodoru to świetne środki czyszczące, ale nie należy ich stosować codziennie. Zamiast tego wypróbuj naturalną markę, której składnikami są jeden lub oba te produkty.

Jak prawidłowo szczotkować zęby

Wiele osób nie zna właściwego sposobu szczotkowania zębów. Szczoteczkę do zębów należy trzymać pod kątem 45 stopni w stosunku do linii dziąseł. Delikatnie szczotkuj zęby od tego miejsca aż do powierzchni żującej, wykonując małe kółka tanią szczoteczką o miękkim włosiu. Uważaj, aby nie szczotkować zębów zbyt mocno, gdyż może to spowodować cofnięcie się dziąseł, wrażliwość zębów lub utratę szkliwa.

Dieta dla zdrowia jamy ustnej

Niektóre produkty spożywcze są naturalnymi środkami czyszczącymi szkliwo. Chrupiące pokarmy, takie jak jabłka, seler i marchew pomagają oczyszczać szkliwo podczas jedzenia. Jednak niektóre bardziej kleiste pokarmy, takie jak masło orzechowe, będą zbyt długo przylegać do zębów, a ich lepkie pokrycie może zwiększyć ryzyko próchnicy. Ser może pokryć Twoje zęby wapniem, który pomaga zwalczać próchnicę.

Pomiędzy utrzymaniem zdrowego uśmiechu a posiadaniem taniego ubezpieczenia na opiekę nad jamą ustną, czyszczenie jamy ustnej nigdy nie było bardziej przystępne. Wystarczy zastosować się do tych kroków, a będziesz na dobrej drodze do zdrowej jamy ustnej i szczęśliwego portfela. Więcej na: http://orto-donta.eu