Terapia psychologiczna

Konsultacje psychologa, mającego nietuzinkowe, holistyczne podejście do pacjenta. Zgodnie z życzeniem naszych pacjentów wyszukaliśmy takiego specjalistę, któremu nie są obce naturalne metody leczenia i tak jak my, uważa, że połączenie terapii psychologicznej z leczniczą przynosi spodziewane efekty i pozwala cieszyć się dobrą kondycją.
Pani psycholog Monika Lipowska-Hajduk skupia się na oczyszczaniu naszej ścieżki z osobistych dramatów, historii, które nam nie służą, a w których obecności przyszło nam wzrastać. To uzdrawianie naszych początków: dzieciństwa, porodu i okresu płodowego naszego życia dla lepszego funkcjonowania w życiu teraźniejszym.
Sesje Birth Into Being przeznaczone są dla osób, które chcą zmienić swoje nieaktualne wzorce zachowania. Pozwalają one uleczyć własną traumę narodzin, traumy i zranienia dzieciństwa, by otworzyć się na życie, w pełnym potencjale. By urealnić swój pierwotny cel życia, w zaufaniu do świata, w miłości, w połączeniu ze źródłem. Zmiany, które następują dzieją się na poziomie komórkowym i są integrowane w ciele. To oczyszczanie naszej ścieżki z osobistych dramatów, historii, które nam nie służą, a w których obecności przyszło nam wzrastać. To uzdrawianie wspomnień. Uzdrowienie naszych początków: dzieciństwa, porodu i okresu płodowego naszego życia. To tworzenie nowych punktów odniesienia w naszym układzie nerwowym, by przeżyć uczucie miłości, błogości i wsparcia. Wtedy zmiany, jakie się pojawiają oparte są na miłości i prawdzie.

DLA KOGO?

Sesje/warsztaty Birth Into Being – dla dorosłych – uzdrawianie traum wczesnego dzieciństwa, traum porodowych. Przeznaczone są dla wszystkich, którzy urodzili się w niezbyt przyjaznych okolicznościach, a chcieliby zmienić sposób, w jaki dotyka ich to doświadczenie w teraźniejszości, dla wszystkich zainteresowanych zmianą powtarzających się wzorców zachowań.

Sesje/warsztaty Birth Into Being dla kobiet/par w ciąży.

Sesje te mają szczególne znaczenie dla kobiet w ciąży lub kobiet/par, planujących zajście w ciążę. Otwierają na doświadczenie porodu i przygotowują do urodzenia dziecka w piękny, naturalny sposób. Przepracowanie doświadczeń własnego porodu ma ogromny wpływ na doświadczenia dziecka oraz jakość przeżyć matki. Odkodowywanie odcisku limbicznego przed porodem jest również ważne z powodu przekazywania odcisku przez dorosłego na dziecko, ułatwiania nawiązywanie się więzi miedzy matką a dzieckiem i nawiązywanie zdrowej relacji opartej na miłości.
Sesje i/lub warsztaty Birth Into Being przynoszą ogromne korzyści dla par zmagających się z niepłodnością, kobiet mających traumatyczne wcześniejsze porody, po poronieniach, lub osób dotkniętych stratą bliskich.
Metoda Birth Into Being jest również bardzo korzystna dla położnych, douli, osób pracujących z kobietami w ciąży, tak żeby nie przenosiły własnych traum narodzeniowych i lęków na rodzące kobiety.
Birth Into Being jest także bardzo pomocne dla kobiet, które mają wskazania medyczne do cesarskiego cięcia, w celu ułatwienia szybkiej regeneracji i nawiązania zdrowej więzi z dzieckiem.
Oferujemy:

sesje indywidualne
przygotowanie organizmu do zajścia w ciążę
emocjonalne wsparcie dla kobiety (oraz dla par) podczas ciąży
redukowanie napięcia emocjonalnego i mięśniowego (sposoby na łagodzenie dolegliwości ciążowych)
przygotowanie do porodu (praca z ciałem i z emocjami, zwiększanie świadomości swojego ciała, techniki oddechowe, relaksacyjne, łagodzenia bólu, napięcia)
łagodzenie lęku przed porodem
przygotowanie do połogu
wsparcie emocjonalne po porodzie
wsparcie psychologiczne w problemach typu baby blues/przygnębienie/depresja poporodowa
łagodzenie objawów poporodowych
praktyczna pomoc w trudnościach pierwszych tygodni poporodowych (mama i dziecko)
przygotowanie do karmienia piersią
pomoc w problemach laktacyjnych
pomoc w odstawianiu dziecka od piersi
pomoc w komponowaniu diety karmiącej przy uwzględnieniu zasad Medycyny Chińskiej oraz makrobiotyki
pomoc w przystosowaniu się do nowej sytuacji, wejścia w rolę mamy i taty
pomoc psychologiczna po poronieniu
wspieranie ojców (pytania, wątpliwości, porady dotyczące zmieniającej się rzeczywistości, możliwości wsparcia żony w ciąży, w trakcie porodu i po urodzeniu dziecka)