Duszkiewicz Grażyna Barbara lek. med.

Duszkiewicz Grażyna Barbara lek. med.

     Grażyna Duszkiewicz jest lekarzem medycyny, specjalistą otolaryngologiem. Od 20 lat zajmuje się medycyną naturalną, między innymi: homeopatią, homotoksykologią, ziołolecznictwem, medycyną ortomolekularną, akupunkturą, toksykologią środowiska i metali ciężkich. W 1986 roku została absolwentką Akademii Medycznej w Warszawie na wydziele lekarskim. W 1992 roku zdobyła specjalizacje z otolaryngologii, natomiast w 2010 roku ukończyła studia podyplomowe w Instytucie Żywienia z zakresu żywienia człowieka.

 

Biografia i kariera zawodowa:

     1986-92 lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Skierniewicach - lekarz laryngologii, a jednocześnie kierownik przychodni DWS Wcześniak. 1992-97 powrót do Warszawy i praca jako lekarz w Specjalistycznej Przychodni dla Dzieci i Młodzieży. 1997-2000 lekarz otolaryngolog w Przychodni Przyszpitalnej MSWiA. 2000-02 Współtwórca oraz kierownik Przychodni leczenia homeopatycznego Instytutu Psychosomatycznego w Warszawie. Od 1994 roku, aż do teraz prowadzi własny gabinet, który z biegiem czasu rozrósł się do rozmiarów obecnej przychodni Centrum Medycyny Holistycznej zawdzięczającej ugruntowanie swojej pozycji na rynku medycznym dorobkiem sukcesów w leczeniu swoich pacjentów, również ze schorzeń z którymi nie dała rady medycyna akademicka. Obecne leczenie odbywa się skutecznymi, naturalnymi metodami, które są oparte o najnowocześniejszą aparaturę medyczną. Jednocześnie cały czas następuje sukcesywne powiększenie zakresu wykonywanych zabiegów holistycznych (całościowego podejścia do pacjenta) między innymi o aparaturę SCIO, wpływ psychosomatyki, aparat Mora - Super, Ondamed, masaże. Grażyna Duszkiewicz jest członkiem: Towarzystwa Homeopatycznego, Towarzystwa Medycyny Bioinformacyjnej, Polskiego Towarzystwa Otolaryngologii, PTL, Towarzystwa Homotoksykologii oraz Towarzystwa Akupunktury. Jest również wykładowcą, autorką licznych artykułów do czasopism, m.in. publikacji w czasopiśmie „Homeopatia” z zakresu medycyny naturalnej oraz uczestniczką programów telewizyjnych i radiowych z zakresu profilaktyki zdrowia.

 

Szkolenia:

Od 1997 roku, aż do teraz Grażyna Duszkiewicz ukończyła liczne szkolenia i kursy rozszerzające swoją wiedzę o inne metody leczenia, między innymi: akupunktura - ukończona w Mińsku na Białorusi, medycyna chińska, homeopatia, homotoksykologia, elektroakupunktura, ziołolecznictwo, coaching, SCIO, aparat Mora - Super, Ondamed.

 

Zdrowie jest naturą człowieka i tak długo można się nim cieszyć, jak długo nie popełni się poważniejszego błędu na planie fizycznym, mentalnym lub duchowym.

Grażyna Duszkiewicz

 

Elżbieta Droszcz-Karsz lek. med. pediatra

Elżbieta Droszcz-Karsz lek. med. pediatra

Poszukując skutecznych metod leczenia nawracających problemów zdrowotnych u dzieci zetknęła się z terapiami medycyny naturalnej. Dają one możliwość odejścia od leczenia za pomocą leków chemicznych likwidujących wyłącznie objawy choroby, nie dając większej szansy na całkowity powrót do zdrowia.
Obecnie dzięki odbyciu kursów w zakresie homeopatii klasycznej, homotoksykologii, medycyny bioinformacyjnej i tradycyjnej medycyny chińskiej łączy leczenie naturalne ze standardami zalecanymi przez medycynę akademicką.

Barbara Głuszak

Barbara Głuszak; kocham przyrodę, poezję i muzykę. Uważam, że życie to piękna gra słów, barw i dźwięków. A szukanie siebie w tym wszystkim to fascynująca przygoda.

Ukończyłam Wyższą Szkołę Społeczno- Ekonomiczą w Warszawie na kierunku pedagogika; specjalizacja- pedagog pracy doradca zawodowy.

Później ukończyłam podyplomowe studia z dietetyki w Instytucie Żywności i Żywienia w Warszawie na kierunku : Poradnictwo dietetyczne- postępy w żywieniu człowieka.

Zajmuję się refleksologią głowy i twarzy wg metody Lone Sorensen.

Wykonuję masaż Dotyk Motyla według metody Evy Reich.

Uczestniczyłam w wielu kursach, szkoleniach i warsztatach z zakresu rozwoju osobistego, min. Ukończyłam kurs masażu klasycznego, kurs terapii próżniowej bańkami, warsztaty doskonalenia zawodowego w zakresie masażu refleksorycznego rąk, kurs z zakresu Aromaterapii, certyfikowany kurs psychoterapeutyczny Logoterapia; specjalizacja: Psychoterapia Integralna i Noo-psychoterapia.

Moje zafascynowanie logoterapią, której twórcą jest Viktor Frankl, pozwala mi dostrzegać cel i sens w każdym przeżywanym doświadczeniu.

Jestem zwolenniczką zdrowego stylu życia oraz naturalnych metod leczenia.

Pasjonuje mnie człowiek jako istota funkcjonująca w sferze fizycznej, psychicznej i duchowej.

Jestem szczęśliwa i wdzięczna gdy mogę wspierać innych w ich poszukiwaniach i rozwoju.

Małgorzata Kraszewska

Małgorzata Kraszewska

Małgorzata Kraszewska  jest psychodietetykiem, terapeutką SCIO, masażu z elementami ajurwedy.

Ukończyła Psychodietetykę na SWPS - Wyższa Szkoła Psychologii Społecznej  w Warszawie.

Jest równiez Absolwentką MBA Oxford Brookers University oraz Uniwersytetu Warszawskiego.

Swoje umiejętności,  dodatkową wiedzę oraz doświadczenie rozwijała podczas wielu intensywnych szkoleń i kursów.

Podczas pracy z pacjentami łączy wiedzę z zakresu  dietetyki wraz ze skutecznymi narzędziami psychologicznymi, które pochodzą  z różnych dziedzin,

tak aby móc jak najlepiej dopasować się do indywidualnych potrzeb osób z którymi pracuje. 

O sobie:

Bardzo lubię pracę z ludżmi . Podchodzę do pracy holistycznie - mając na uwadze ciało, umysł i ducha - czyli CUD jakim jest człowiek. Z wielką pasją pomagam innym, dzieląc się moimi talentami oraz przyglądając się najnowszym badaniom specjalistycznym oraz temu, co dzieje się na rynku medycznym w celu zgłębiania wiedzy na temat mojej specjalizacji.

Moim celem jest odnalezienie najbardziej efektywnych rozwiązań dla konkretnego przypadku, pacjenta , tak,  aby proces przez który pomagam  przejść był skuteczny i jak najbardziej świadomy.

 Oferta:

Wizyta psychodietetyczna - UWOLNIJ SZCZUPŁEGO SIEBIE

Podczas wizyty;

- Obliczamy wagę idealną - BMI (ważenie, mierzenie, niezbędne parametry 

Omówienie i wyjaśnienie obecnych parametrów)

- Podsumowanie wyników mód żywieniowych, a medycyna oparta na faktach

- O psychologii jedzenia i odchudzania

- Dopasowanie najbardziej optymalnej drogi dla Ciebie

Diagnostyka SCIO pod kątem odchudzania

SCIO - tworzenie indywidualnego profilu żywieniowego 

Odchudzanie przez odżywianie

Konsultacja psychodietetyczna dla dzieci, młodzieży, dorosłych

Praca w grupie

Szkolenia/wykłady/warsztaty 

Przegląd najbardziej efektywnych narzędzi do pracy z psychodietetyką

Psychodietetyka dla szkół, przedszkoli